ANASAYFA ARŞİVİ
2019
Tekfen Holding "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu" ödülünü bu yıl da aldı!

Yönetim Kurulu'nda, 3'ü bağımsız olmak üzere 4 kadın üye bulunduran Tekfen Holding, Türkiye Kadın Direktörler Konferansı kapsamında verilen "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu" ödülünü bu yıl da aldı.

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından Türkiye Kadın Direktörler Konferansı'nın 7.si, 20 Kasım'da gerçekleştirildi. Tekfen Holding, yönetim kurulundaki kadın sayısı ile "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu" ödülüne layık görüldü.

Törende Tekfen Holding adına ödülü, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Birgili ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Neriman Ülsever birlikte aldı. Birgili konuşmasında kadın istihdamını artırmanın önemini vurgulayarak, "Bu ödülü yönetim kurulumuzdaki kadın sayısından ötürü alsak da önümüzde duran esas zorluk kadın mühendislerin ve tarım sektöründe kadınların sayısını artırmak" dedi.

11 üyenin bulunduğu Tekfen Holding Yönetim Kurulu'nda şu an, 3'ü bağımsız olmak üzere, Cansevil Akçağlılar, Gülsüm Azeri, Çidem Tüzün ve Neriman Ülsever görev yapıyor.

Bu yıl "Yönetim Kurullarına Aday Gösterilme Süreçleri ve Çeşitlilik" temasıyla düzenlenen konferansın açılış konuşmasını IFC Türkiye Ülke Müdürü Arnaud Dupoizat yaparken, kapanış konuşmasını Sabancı Holding eski CEO'su ve Yüzde 30 Kulübü Başkanı Ahmet Dördüncü yaptı.